Припустимо, Вам необхідно отримати перелік абонентів, що сплатили борг впродовж місяця та загальну суму сплаченого боргу. Вважаємо, що якщо людина сплатила більше, ніж 100 гривень, то вона сплатила борг.

Задля отримання переліку платежів вибираємо в параметрах форми пошуку платежів дати початку і кінця періоду відповідно до початку і кінця місяця, а в поле “Сума з” вносимо 100.

Екран внесення параметрів пошуку платежів

Після цього клацаємо кнопку “Пошук”. Програма показує перелік платежів, що відповідають умові погашення боргу. Після цього в низу таблиці з платежами клацаємо на кнопці із зображенням принтера. В залежності від переглядача сторінок Інтернету, що використовується. та його налаштувань файл з переліком платежів або буде автоматично завантажений на комп'ютер, або користувачеві буде запропоновано записати файл в певну директорію, або автоматично відкриється програма для роботи з електронними таблицями.

Екран що показує як знайти файл що завантажено

Ми радимо завантажити файл в певну, робочу директорію і відкрити його потім вільною системою для роботи з документами Open Office. В подальшому інструкція буде описувати роботу саме з цією програмою.

Екран що показує як відкрити файл за допомогою Open Office

Програма Open Office запропонує ввести розділювач стовпчиків, виберіть кому як розділювач, а як розділювач тексту.

Для стовпчика з датою вкажіть тип “Дата (ДМГ)”, а для стовпчика з сумою “Англійський США”, для решти стовпчиків вкажіть тип тексту. Після цього натисніть ОК. В підсумку відкриється електронна таблиця, де можна відсортувати платежі, підрахувати підсумки тощо.

Екран що показує як налаштувати параметри розбору файла формату CSV в Open Office

Коментувати