Маємо житлово-експлуатаційну організацію яка надає послуги міським ОСББ з вивезення та утилізації твердих побутових відходів (сміття). З ОСББ гроші стягуються з розрахунку вартість вивезення сміття для одного мешканця помножена на кількість осіб що мешкають в ОСББ. Відшкодування пільг отримує підприємство що вивозить та утилізує сміття, відповідно воно же і обраховує пільги, надає в ОСББ рахунок з урахуванням наданих пільг та отримує відшкодування з бюджету на підставі поданої звітності про пільги (Форма 2-пільга).

Маємо завдання налагодити облік за правилами які наведено вище.

 1. Створюємо новий тип особового рахунку
 2. Створюємо нову послугу
 3. Створюємо нову умову постачання
 4. Створюємо новий тарифний план
 5. Створюємо будинок-ОСББ
 6. Створюємо абонента для ОСББ
 7. Перевіряємо нарахування
 8. Заносимо всіх пільговиків ОСББ
 9. Друкуємо рахунок
 10. Друкуємо Форму 2-пільга

Створюємо новий тип особового рахунку

З метою відокремлення обліку ОСББ від всіх інших видів обліку: квартплата, вивезення сміття абонентів-фізичних осіб та абонентів юридичних осіб то що, створюємо новий тип особового рахунку - “ОСББ ВУТПВ” або “ОСББ Вивезення та утилізація твердих побутових відходів”.

Користуємося меню “Адміністрування”- “Типи особових рахунків”. Додаємо особовий рахунок, вносимо Код та Назву.

Екран внесення особового рахунку.

Створюємо нову послугу

Враховуючи те що базою нарахування послуги є особа, що відрізняється від бази нарахування послуги ВУТПВ яка є складовою квартплати, де базою виступає квадратний метр, та необхідність відповідного обрахунку пільг, нам необхідно створити нову послугу.
Користуємося меню “Взаєморозрахунки” - “Послуги”. Додаємо послугу, вносимо Код - “ВУТПВ-ОСББ”, назву - “ОСББ Вивезення та утилізація сміття” та одиницю вимірювання - “Особа”.

Екран внесення послуги вивезення та утилізації сміття

Створюємо нову умову постачання

Для проведення нарахувань створюємо нову Умову постачання. В ній вказуємо послугу “ВУТПВ-ОСББ”, стратегію нарахування за послугу від кількості мешканців, та ціну вивезення сміття для одного мешканця.

Екран внесення умови постачання послуги вивезення та утилізації сміття

Створюємо новий тарифний план

Для створення особових рахунків для ОСББ складаємо новий тарифній план. В нього можна також включити інші послуги що надаються ОСББ крім послуг з вивезення та утилізації сміття.

Екран внесення тарифного плану по обслуговуванню ОСББ

Створюємо будинок-ОСББ

Кожен абонент в системі повинен буди в будинку, тож в меню “Структура” - “Будинки”, заносимо новий будинок за адресою де знаходиться ОСББ.

Екран внесення будинку в якому міститься ОСББ

Створюємо абонента для ОСББ

Кожен абонент в системі є квартирою, тож в меню “Картотека” - “Абоненти” клацаємо кнопку “Додати квартиру”. У формі що відкрилась заносимо: вулицю, номер будинку де розташовано ОСББ, замість номеру квартири ставимо “-”. В параметрах квартири обов'язково вказуємо кількість мешканців — це повинна бути загальна кількість осіб що мешкають в ОСББ. І зберігаємо картку абонента.

Далі йдемо на вкладку “Особові рахунки” та додаємо особовий рахунок. Для нього видираємо відповідний тарифний план та вказуємо поточне сальдо, тип нового особового рахунку вибираємо “ОСББ ВУТПВ”.

Екран внесення рахунку для ведення розрахунків з послуг ВУТПВ

Перевіряємо нарахування

Після створення особового рахунку клацаємо на кнопку “Попередній розрахунок” і перевіряємо чи правильно система проведе нарахування. Можливі помилки мітяться в невірно вказаних датах: початку дії особового рахунка, початку дії кількості мешканців, початку дії ціни на вивезення сміття, тощо. В разі невідповідності нарахувань треба виправити помилки та знов перевірити правильність нарахувань.

Екран попереднього розрахунку нарахувань за послуги вивезення сміття

Заносимо всіх пільговиків ОСББ.

Для коректного нарахування відшкодування пільг необхідно занести кожну особу яка має посвідчення як мешканця ОСББ та вказати категорію пільги на яку в неї є посвідчення, а також кількість осіб на яких розповсюджується дія цього посвідчення. Всі відшкодування пільг нараховані для кожного пільговика буде включено до загального звіту Форми 2-пільга по підприємству.

Екран попереднього розрахунку нарахувань за послуги вивезення сміття з урахуванням пільг

Друкуємо рахунок.

Із детально рахунку абонента на оплату можна отримати всю інформацію для формування рахунка на оплату. Слід тільки сформувати його в форматі Excel і відкоригувати відповідним чином.

Екран детального рахунку на оплату послуг

Друкуємо Форму 2-пільга

В кінці звітного періоду отримуємо звіт Форма 2-пільга із повним переліком пільговиків ОСББ яким нараховано відшкодування відповідно до їхній категорій та кількості осіб на яких розповсюджується дія пільг.

Зразок звіту форма 2-пільга

Коментувати