Загальні правила формування тарифів

Розрахунок нарахувань в програмі виконується відповідно до тарифного плану, якій формується з умов постачання послуг.

При цьому ціна послуги визначається наступним алгоритмом: якщо на дату надання послуги в тарифному плані вказана ціна, то використовується при обрахунках саме ця ціна. Якщо тарифний план на вказану послугу на необхідну дату не має власної ціни, то ціна береться, виходячи з умови постачання послуги.

Для простого, в майбутньому, керування тарифами, перед їх внесенням необхідно визначитися з наступними питаннями:

  • Як багато різних тарифів є?
  • Як часто змінюються ціни?
  • Від чого залежать ціни та їх зміна?

Якщо відповідно до угод з абонентами наявна велика кількість тарифів, то має сенс детально розписати всі послуги і на кожну послугу встановити ціну, а тарифний план і його ціну формувати як набір послуг, що надається абоненту. В такому разі ви будете чітко знати, за користування якими послугами нараховується квартплата.

Якщо кількість тарифів не велика, то може мати сенс об'єднати всі комунальні послуги в одну, скажімо, КВАРТПЛАТА, завести стільки умов постачання, скільки існує тарифів. У випадку відхилення від тарифу можна скористатися понижувальним коефіцієнтом. Не можна об'єднувати комунальні послуги, якщо вони мають різну базу для нарахування, або різне відношення до пільг, або надання цих послуг може припинятися на деякий час незалежно від інших послуг.

Прядок заведення тарифів

  1. Завести перелік послуг, що надаються.
  2. Завести виробників послуг.
  3. Завести умови постачання.
  4. Завести тарифні плани.

Коментувати