Джерела фінансування

В Україні пільги на оплату комунальних послуг призначаються не тільки законами але і рішеннями місцевих органів влади. Відповідно і відшкодування збитків пов'язаних з наданням пільг проводиться з державного і місцевих бюджетів. Для забезпечення подання такої звітності і ведення відповідних розрахунків в програмі введено поняття “Джерело фінансування”, яке і визначає з якого бюджету буде виконуватись відшкодування збитків пов'язаних з наданням пільг і відповідно всі звіти формуються для кожного бюджету окремо.

 Внесення пільговика

Для того щоб особа користувалася пільгою за певною адресою вона повинна мешкати за цією адресою. В програмі передбачено три різні види відношення особи до помешкання: власність, реєстрація і мешкання. Саме останній тип відношення до помешкання і буде визначати чи користується особа пільгами за вказаною адресою чи ні. Це зроблено для того щоб особи які зареєстровані але не мешкають в помешканні (військовослужбовці строкової служби, особи позбавлені волі тощо) не отримували пільги але і в програмі не було втрачено інформацію про їх реєстрацію.

Екран редагування мешканця

Якщо ми маємо внесеного мешканця, тоді у вкладці “Пільги” необхідно клацнути кнопку “Додати пільговика”. У вікні що з'явилось необхідно вибрати особу яка має посвідчення пільговика, категорію пільг на яку в їй видано посвідчення.

Далі необхідно внести початкову дату дії пільги, а у випадках коли посвідчення пільговика або довідка мають визначений термін дії, то і дату закінчення дії пільги.

Номер посвідчення вноситься для подачі в формі 2 пільга.

В полі пріоритет пільги вказується число яке визначаю порядок обрахунку пільговиків що мешкають в помешканні при наявності більш ніж одного пільговика. Оператор повинен сам визначити такий порядок при якому в абонента буде якнайбільше відшкодування пільг.

Кількість осіб на яких розповсюджується пільга є динамічним реквізитом і змінюється відповідно до дат і має історію. Оператор має можливість завчасно налаштувати зміну цього параметру для багатодітних сімей.

Екран редагування пільговика

Далі оператор має клацнути на кнопку зберегти, програма покаже оператору повний список послуг та відсотки знижки на оплату комунальних послуг, які будуть обраховуватися для цього пільговика.

 Зняття пільги

Зняття пільги можу відбуватися з різних причин.

  • В разі вибуття пільговика необхідно у вкладці “Мешканці” вказати кінцеву дату мешкання особи в помешканні. По цю дату включно будуть обраховуватись пільги.
    Екран вибуття мешканця
  • В разі припинення дії пільги в особи, необхідно у вкладці “Пільги” у цього пільговика вказати дату закінчення дії пільги. По цю дату включно будуть обраховуватись пільги.
    Екран припинення дії пільги

 Зміна кількості осіб на яких поширюється дія пільги

В разі зміни кількості осіб на яких поширюється дія пільги необхідно у “Редагуванні пільговика” змінити динамічний реквізит “Кількість пільговиків”.

Екран виклику меню редагування кількості пільговиків

В діалозі редагування значення вкажіть нову кількість осіб на яких поширюється дія пільги та дату з якої ця зміна вступає в силу.

Екран редагування кількості пільговиків

 Дія двох категорій на одного пільговика

В деяких випадках необхідно забезпечити дію декількох категорій пільг на одну особу. Як приклад можна розглянути “Вчителів сільської місцевості на пенсії” які є також “Дітьми війни”. Якщо установа що надає повний спектр житлово-комунальних послуг, то цій особі необхідно надати пільгу в сто відсотків на послуги утримання житла та двадцять п'ять відсотків на послуги водопостачання та водовідведення.

Для такого мешканця необхідно вказати дві категорії, тобто у вкладці “Пільги” занести його двічі, але вказавши відповідні категорій. Для того щоб не проводилось нарахування пільг по двом категоріям за одну і ту саму послугу, в списку правил кожної категорії слід залишити тільки послуги з найбільшим відсотком, решту послуг видалити.

 Перевірка змін в пільгах

Для того щоб перевірити чи правильно внесено всю інформацію про пільговика оператору бажано скористатися функцією “Попередній розрахунок”. І для кожного особового рахунку абонента виконати попередній розрахунок за період впродовж якого відбулись зміни в пільгах.

Екран перевірки змін в пільгах

Доступно з версії: 
4.0

Коментувати