Шукаєте свої розрахунки за комунальні послуги? Відвідайте комунальний кабінет абонента - https://www.abon.com.ua
Для рознесення платежів необхідно в списку реєстрів платежів клацнути кнопку “Додати”. У вікні, що відкрилося, ввести:
- Номер реєстру, що вводиться. Нумерація реєстрів вільна, але бажано використовувати ті номери, що надають банківські установи чи каси, задля полегшення з'ясування розбіжностей.
- Дату формування реєстру. Ця дата буде використовуватися як дата платежу за мовчазною згодою. Джерело оплати, від якого надійшов реєстр.
- Контрольна сума платежів в реєстрі. Ця сума буде порівнюватися із сумою рознесених платежів і при рознесенні буде можливість контролювати відсутність помилок.
- Контрольна кількість платежів в реєстрі. Ця кількість так само, як і контрольна сума, використовується для контролю правильного рознесення оплати.
- Якщо ведеться облік по особових рахунках декількох типів, то вкажіть тип рахунку, до якого відноситься найбільша кількість платежів у реєстрі.
Приклад: якщо в системі ведеться облік квартирної плати та безнадійної заборгованості, і особових рахунків останнього типу значно менше, ніж особових рахунків обліку квартплати, то бажано вибрати тип особового рахунку “Квартплата”.
Після введення інформації реєстр треба зберегти, клацнувши на кнопці “Зберегти”.
Далі необхідно перейти на вкладку “Платежі”. І для внесення платежу внизу сторінки клацнути на кнопку “Додати платіж”.
У вікні, що з'явилося, внести код абонента, і натиснути на клавіатурі клавішу табуляції. Якщо код абонента введено коректно, то в полі “Адреса” з'явиться фактична адреса абонента та власник квартири. В полі вибору особового рахунка з'явиться перелік особових рахунків абонента, на які можна рознести (зарахувати) отримані від абонента кошти. Потрібно вибрати необхідний особовий рахунок і на клавіатурі знову натиснути клавішу табуляції.
Якщо у абонента тільки один особовий рахунок, то система автоматично пропустить поле вибору особового рахунку. Крім безпосередньо коду абонента, система також приймає синтетичний код.
Введіть суму платежу. Якщо один платіж треба розділити на декілька особових рахунків, то необхідно завести стільки платежів, на скільки особових рахунків необхідно розділити оплату.
Потім натиснути на клавіатурі клавішу табуляції і, якщо необхідно, то вказати нотатки до платежу, потім ще раз натиснути табуляцію і натиснути на клавіатурі пробіл або Enter. Система запише поточний платіж і перейде до вводу наступного платежу.
Після запису кожного платежу система обраховує фактичну кількість платежів у реєстрі та фактичну суму по реєстру і порівнює ці дані з контрольними. Якщо контрольні і фактичні дані збігаються, то вони відображаються зеленим, а якщо ні, то червоним кольором.